Oversigt af Legeteker



NavnAdresseEmailLegeteks NavnTelefonÅbningstiderHjemmesideOmradeLegeteks Medarbejder
Odense LegetekHeden 11, 5000 Odense CPipper.holler@rsyd.dkOdense Legetek9944 3460mandag 8,30-19,00 tirsdag - fredag 8,30-14,30 efter aftalewww.rehabilliterings-fyns.dkOmråde 4Pipper Holler
Legeteket HolstebroBorregaardsvej 9, 7500 Holstebroburafshdl@holstebro.dkHolstebro legetek2466 2097Hver anden torsdag 13 -15 efter aftale Område 1Heidi Dueholm Larsen
Resen Legetek, SkiveFurvej 7, 7800 Skivetlla@skivekommune.dkResen Legetek99153513 & 99153515Hverdage efter aftalewww.resendaycare.dkOmråde 1Trine Lund Lauridsen
Ålborg LegetekGodthåbsgade 8, 9400 Nørresundbyppr-legeteket@aalborg.dkÅlborg Legetek9352 0244Efter aftale. Område 1Annelise Asaa
Viborg LegetekVævervej 10 st.th., 8800 Viborglegeteket@viborg.dkViborg Legetek8787 1671tirsdag - torsdag efter aftale Område 1Berit Bossen
Billund LegetekBanegårdsvej 24, 7200 Grinstedsum@billund.dk og sj@billund.dkBillund Legetek2555 7969onsdag i lige uger 16.00-18.00www.grinstedbib.dkOmråde 2Susan Madsen og Susanne Jensen
Varde LegetekRådhusstræde 2, 6800 VardeHahe@Vardebib.dkVarde Legetek7694 6919Dagligt 10-16www.vardebib.dkOmråde 2Hanne Hestbech
Vejen legetekRådhuspassagen 8, 6600 Vejenldas@vejen.dkVejen legetek7996 5250mandag - fredag 10-18, lør 10-12www.vejbib.dkOmråde 2Line Bauer & Vibeke Skytte Hansen
Esbjerg LegetekNørregade 19, 6700 Esbjerglba@esbjergkommune.dkLegeteket Esbjerg7616 2000specialudlån mandagwww.esbjerglegetek.dkOmråde 2Lotte Bielefeldt
Sønderborgs kommunes LegetekGrundtvigs Allé 150 indg. B, 6400 Sønderborglegeteket@sonderborg.dkSønderborgs kommunes Legetek2677 0339mandage 15-17 Område 3Marie Jørgensen og Yvonne Søndergaard
Haderslev LegetekLembskesvej 2a, 6100 Haderslevliko@haderslev.dkHaderslev Legetek7434 1030onsdage 14 -18 Område 3Lise Kongsted
Legeteket AabenraaSkolevænget 33, 6200 Aabenraalouisekd76@gmail.comLegeteket Aabenraa7332 6666onsdage 15-17 Område 3Louise Kock
Legeteket TønderToldbogade 8, 6520 Toftlundlegeteket@toender.dkLegeteket Tønder7492 9809tirsdag 13 - 15.30 efter aftale Område 3Anette Petersen og Tinna Hviid
Vejle LegetekBoulevarden 19K, 1. salanskn@vejle.dkVejle Legetek5183 6820tirsdag 8.30 - 12.00 Område 4Annette Schmidt Knudsen
Kolding LegetekDyrehavevej 108 B, 6000 Koldinganlp@kolding.dkKolding Legetek2016 2524mandag og torsdag efter aftale Område 4Anni Lindeskov
Horsens LegetekHorsens Bibliotek, Tobaksgården 12, 8700 Horsensbibmb@horsens.dk & lic@horsens.dk & bibim@horsens.dkHorsens legetek7629 1550tirsdag lige uger11-18 ulige uger 11-13,30 & torsdag efter aftale 8,30-12,30www.horsenskom.dkOmråde 4Marianne Bjergøe & Linda Hedegaard Christensen & Inger Midtgaard
Helsingør LegetekSydvej 17, 3000 Helsingørmgu38@helsingor.dkHelsingør Legetek4928 1100Hør nærmere ved Margit Staugaard Område 5Margit Staugaard
Gribskov LegetekKulturhuset, Skolegade 43, 3200 Helsingepstha@gribskov.dkGribskov Legetek7249 7214mandag og torsdag efter aftale Område 5Per S. Hansen
Hillerød LegetekBuevej 1, 3400 Hillerødlegeteket@hillerod.dkHillerød Legetek7232 4660Hverdage efter aftale Område 5Merete Pedersen-Bjergaard & Karin Rømer Jensen
Albertslund LegetekAlbertsvænget 3, 2620 AlbertslundAnette.Thomsen@albertslund.dk & Grethe.laustsen@albertslund.dkAlbertslund Legetek30465931 & 26377829tirsdag og onsdag 8,30 -11,30 Område 6Grethe Lausten & Anette Thomsen
Hvidovre LegetekHvidovre Enghavevej 2A, 2650 Hvidovreghy@hvidovre.dkHvidovre Legetek4185 0241Efter aftale Område 6Grethe Hyldkrog
Greve LegetekGersager Allé 1, 2670 Grevelsy@greve.dkGreve Legetek43979296 & 21248928tirsdag & onsdag 9,30- 12,30, torsdag 16 -18 efter aftale.www.greve.dkOmråde 6Laila Sabry
Gladsaxe LegetekRådhuset Rådhus Allé 7, 2860 Søborglegeteket@gladsaxe.dkGladsaxe Legetek3957 5833Efter aftale Område 6 
Legeteket på Børnecenter KøbenhavnKastelvej 60, 2100 KBH. Ølise.pind@buf.kk.dk/bck@buf.kk.dkLegeteket på Børnecenter København27251914 & 33669393Efter aftalewww.bck.kk.dkOmråde 6Lise Pind